Paryski apartament – wciągający thriller o tajemniczym zaginięciu

ByDaniel

Paryski apartament – wciągający thriller o tajemniczym zaginięciu

W sprzedaży można znaleźć wiele ciekawych thrillerów i powieści sensacyjnych, ale mało która z nich wciąga tak jak “Paryski apartament z dostawą” Lucy Foley. Znana brytyjska autorka tym razem postanowiła osadzić akcję książki w stolicy Francji. Wąskie, paryskie uliczki oraz stara kamienica pełna dziwnych sąsiadów kryją niejeden zaskakujący sekret.

Paryski apartament – thriller we francuskim klimacie

“Paryski apartament” to typowy thriller, który wyróżnia się nie tylko wartką intrygą, ale też gęstą, niepowtarzalną atmosferą. Autorka książki, Lucy Foley, jest z urodzenia Brytyjką, ale doskonale czuje francuskie klimaty, dzięki czemu jej powieść stanowi gratkę dla miłośników Paryża i okolic. Samo miasto jest tutaj wręcz jednym z bohaterów – wraz z główną bohaterką odwiedzamy najważniejsze miejsca francuskiej stolicy, starając się rozwikłać zagadkę zaginięcia jej brata. Kluczowe dla rozwoju fabuły wydaje się miejsce zamieszkania Jess, czyli głównej bohaterki książki. Jest to stara, ale odnowiona kamienica, którą zamieszkuje prawdziwy gabinet osobliwości. Sąsiedzi są mili, ale każdy z nich może mieć coś wspólnego z zaginięciem jej brata. Jess stoi przed trudnym wyborem. Komu może zaufać, a kto stanie się głównym podejrzanym?

Udana powieść z serii Mroczna strona

Wydawnictwo Filia już od lat wydaje powieści sensacyjne w ramach serii Mroczna strona, a “Paryski apartament” to kolejna z nich. Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo ciekawa i udana pozycja, która wyróżnia się nietypowym klimatem oraz wzorowo poprowadzoną intrygą. Autorka doskonale czuje francuskie klimaty, a w książce pojawia się wiele smaczków, które wyłapią wszyscy miłośnicy Paryża. Co istotne, główna bohaterka to ciekawa postać ze skomplikowaną przeszłością. Lucy Foley udało się też stworzyć ciekawą galerię postaci pobocznych. Ich duża część skrywa mroczne sekrety, które wprost czekają na odkrycie. Powieść czyta się nieźle – jest napisana prostym językiem, który trafi w gusta większości czytelników. Po “Paryski apartament” powinni sięgnąć wszyscy miłośnicy thrillerów i powieści sensacyjnych!

About the author

Daniel administrator