KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

IRENA KLENIEWSKA

"Ignorantia legis non excusat"

łac. nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem

Witamy Państwa na stronie naszej Kancelarii.

Patronką i założycielką Kancelarii jest dr Irena Kleniewska, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w zakresie sądowego stosowania prawa, a także jego nauczania i tworzenia.

Stanowimy zgrany zespół profesjonalistów posiadających umiejętność strategicznego myślenia i kompleksowego spoglądania na problemy naszych Klientów. Kancelaria działa na rynku usług prawniczych od przeszło 10 lat. Siedzibą Kancelarii jest Warszawa, ale obsługuje Klientów w całej Polsce. 

Prawo jest dla nas sztuką, którą ustawicznie tworzymy na kanwie obowiązujących przepisów. Nie boimy się trudnych spraw i nieszablonowych rozwiązań.

Posiadamy bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w różnych branżach, instytucjach, firmach, stowarzyszeniach i fundacjach. Prowadzimy sprawy związane z negocjacją kontraktów, transakcjami na rynku międzynarodowym, doradztwem w zakresie usług inwestycyjnych oraz obsługą prawną przedsiębiorców krajowych i zagranicznych.

Pomagamy naszym Klientom przebrnąć przez kłopoty rodzinne, zawodowe i osobiste. Stajemy w obronie Państwa praw, reprezentujemy w sporach sądowych, proponujemy najlepsze rozwiązania w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

Prowadzimy obsługę prawną w językach: polskim, angielskim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim.

Zespół Kancelarii

plakat_2015-suchy-las

 

Irena Kleniewska jest radcą prawnym oraz doktorem nauk prawnych o specjalizacji: prawo cywilne. Studiowała na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Tytuł doktora nauk prawnych uzyskała w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Ukończyła aplikację sądową i zdała egzamin sędziowski. Studia podyplomowe z zakresu prawa spółdzielczego ukończyła na Universidad Politecnica de Madrid (Hiszpania) – Stałe Centrum Studiów Spółdzielczości. Wiedzę z dziedziny międzynarodowego biznesu i finansów uzupełniała podczas studiów podyplomowych na New York University (USA). Pracowała jako prawnik w kancelariach prawniczych na nowojorskim Manhattanie. Od 2005 r. jest radcą prawnym w Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Doświadczenie legislacyjne dr Kleniewska zdobyła jako członek Komisji Reformy Prawa Cywilnego, Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego oraz Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów. Posiada szerokie doświadczenie organizatorskie i menadżerskie. Zasiadała w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Pełniła funkcje samorządowe.

Obecnie prowadzi wykłady z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i międzynarodowego prywatnego w Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W przeszłości przez wiele lat prowadziła również zajęcia z prawa rodzinnego i socjalnego w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz prawa cywilnego na studiach podyplomowych z zakresu rzeczoznawstwa majątkowego.